Cloud Backup

Tüm sisteme ulaşan bir saldırı backup’lara ulaşsa bile cloud backup verileri korur.

Cloud Backup nedir?

Regülasyonda olan ISO 27001, KVKK ve siber güvenlik gerekliliği göz önüne alındığında her kurumun olmazsa olmazıdır. Backup almanın ötesinde bir hacker saldırısında tüm sisteme ulaşılabilme tehlikesine karşı kurumu ve verilerini güvenceye alır. Tüm sisteme ulaşan bir saldırı backup’lara ulaşsa bile cloud backup verileri korur.


Cloud Backup neden çok önemlidir?

İşinizi büyütmek ve müşterilerinizi mutlu etmek için konumları fark etmeksizin (şirket içinde, uzak bir sitede veya bulutta) hem kendi verilerinizin hem de müşterilerinizin verilerinin her zaman kesintisiz erişilebilir ve tamamen korunur olmasını sağlamanız gerekir. Buna karşın günlük operasyonlarınız siber saldırılar, donanım arızaları, doğal afetler veya hatta insan hataları gibi bir dizi tehdit karşısında bir anda sekteye uğrayabilir.


Sadece birkaç dakikalık bir kesinti bile kazancınızı, üretkenliğinizi ve markanızın itibarını olumuz etkileyebilir. Bu nedenle hızla ve acısız şekilde kurtarma yapabilmeniz çok önemlidir. Beklenmeyen bir olay yaşandığında bu maliyetli etkilerden kaçınmak adına, verileriniz kullanımı kolay, ölçeklendirilebilir ve uygun maliyetli bir çözümle şirket dışında korunmalıdır.


Cloud Backup’ın avantajları nelerdir?

Cloud backup hizmetinde kullandığınız kadar ya da aylık olarak ödeme imkanınız vardır. Yatırım ve veri kaybı riski minimumdur. Tek konsolda tüm yedekler görüntülenerek yönetilebilir ve istenildiği zaman geri yüklenebilir.