Platformlar Arası Dosya Senkronizasyonu

 

ZedBOX dosyaları kitaplıklar halinde düzenler. Her klasör Windows, Mac ve Linux dahil herhangi bir masaüstü bilgisayarla senkronize edilebilir. Kullanıcı ayrıca herhangi bir klasörü seçerek senkronize edebilir. ZedBOX, çok hızlı dosya senkronizasyonu sağlar. Bir dakika içinde on binlerce küçük dosya senkronize edilebilir.

Mobil Dosya Erişimi

 

Seafile mobil istemcileri aracılığıyla dosyalara erişin. Hem Android hem de iOS desteklenmektedir. Önbelleğe alınan dosyalar, ağ ortamı olmadan çevrimdışı kullanılabilir. Kullanıcılar ayrıca mobil istemciler aracılığıyla fotoğrafları yedekleyebilir.

Seafile Drive istemcisi : dosyalarınızla çalışmanın yeni ve güvenli yolu

 

Seafile Drive istemcisi, kullanıcıların Seafile sunucusundaki depolama alanını sanal bir sürücü olarak eşleştirerek Seafile sunucusundaki büyük depolama kapasitesiyle yerel disk alanını genişletmelerine olanak tanır. Kullanıcı, Seafile'daki tüm dosyalara eşitlemeden anında erişebilir. Dosyalar çevrimdışı olarak da kullanılabilir.

Dosya Sürümlendirme ve Anlık Görüntü

Seafile, dosyalar için sürümleri ve klasörler için anlık görüntüleri saklar. Kullanıcılar bir dosya veya klasörü kolayca eski bir sürüme geri yükleyebilir. Klasörler için anlık görüntü, dosyaları fidye yazılımlarına karşı korumanın kullanışlı bir yoludur. Tekilleştirme teknolojisi kullanılarak, dosya sürümleri daha az depolama alanıyla verimli bir şekilde tutulur.

Dosya kilitleme

Seafile, dosyaların aynı anda düzenlenmesini ve çakışan dosyaların oluşturulmasını önlemek için dosya kilitlemeyi destekler. Kullanıcılar, web kullanıcı arayüzünde veya masaüstü istemcilerinde dosyaları kilitleyebilir. Office dosyaları açıldığında otomatik olarak kilitlenir.

Ofis dokumanlarını çevrimiçi düzenleme ve birlikte yazma

Seafile, Microsoft Office Online Server, OnlyOffice  sunucusu ile entegre edilerek ofis dosyaları için çevrimiçi düzenleme ve birlikte yazmayı (docx / pptx / xlsx dahil) destekler. Seafile ayrıca videolar, ses dosyaları, PDF'ler, resimler ve metin dosyaları için yerleşik bir önizlemeye sahiptir.

Denetim Günlüğü 

 

Oturum açma günlüğü: Kullanıcıların oturum açma günlüğü Trafik günlüğü: Her kullanıcı için paylaşım bağlantısı aracılığıyla ne kadar trafik oluşturulduğunu kaydetme

Erişim günlüğü: eşitleme istemcileri, mobil istemcileri ve Web arabirimi aracılığıyla dosya erişim günlüğü

Günlüğü düzenle: dosya düzenleme / değiştirme günlüğü

İzin günlüğü: dosya erişim izni değişiklikleri için günlükler

Dosya Paylaşımı ve İzin Kontrolü

 

Kitaplıklar ve klasörler, salt okunur veya okuma-yazma izinleriyle kullanıcılar veya gruplarla paylaşılabilir. Daha ayrıntılı izinler, bir klasör paylaşıldıktan sonra alt klasörler olarak ayarlanabilir. Dosyalar, paylaşım bağlantıları aracılığıyla harici kullanıcılarla paylaşılabilir. Bağlantı paylaşımı parolalarla korunabilir ve bir son kullanma tarihi belirleme desteği sağlanabilir.

Güvenlik ve Şifreleme

 

Seafile, verilerinizi korumak için istemci tarafında uçtan uca şifrelemeyi destekler ve bu, diğer çözümlerde nadiren bulabileceğiniz benzersiz bir özelliktir.

Seafile, aşağıdaki özellikleri de içerir:

 

 • İki faktörlü kimlik doğrulama

 • Sunucu tarafı veri şifreleme

 • Tüm veri aktarımı HTTPS / TLS protokolü ile korunur

 • Uzaktan silmek

 • Dosyalar için virüs taraması

 • Paylaşım bağlantıları aracılığıyla yüklenen dosyalar için anında virüs taraması yapın

Kullanıcı Yönetimi ve Tek Oturum Açma

Seafile, rol tabanlı özellik kontrolünü destekler. Rolleri tanımlayabilir ve bir rolün hangi işlevleri gerçekleştirebileceğini belirleyebilirsiniz. Örneğin, konuk rolü oluşturabilir ve bunun kitaplıklar oluşturmasını ve bağlantı paylaşmasını engelleyebilirsiniz.

 

 • Seafile, rol tabanlı özellik kontrolünü destekler. Rolleri tanımlayabilir ve bir rolün hangi işlevleri gerçekleştirebileceğini belirleyebilirsiniz. Örneğin, konuk rolü oluşturabilir ve bunun kitaplıklar oluşturmasını ve bağlantı paylaşmasını engelleyebilirsiniz.

 • Seafile, LDAP / AD entegrasyonuna sahiptir. Kullanıcılar e-posta veya Windows kullanıcı adı ile oturum açabilir. AD grupları da Seafile ile senkronize edilebilir. Seafile, ADFS veya Shibboleth aracılığıyla tek oturum açmayı da destekler.

Yedekleme ve Veri Kurtarma

 • Seafile, mysqldump ve rsync aracılığıyla periyodik yedeklemeyi destekler. Ayrıca, birincil sunucudan neredeyse gerçek zamanlı olarak yedekleme almak için özel bir sunucu çalıştırarak okuma zamanlı yedeklemeyi de destekler.

 

 • Seafile, yöneticinin hasarlı verileri kontrol etmesine ve kaldırmasına, hasarlı kitaplıkları onarmasına ve Sistem çökse bile tüm verileri dışa aktarmasına yardımcı olacak seaf-fsck aracını içerir.

Entegrasyon

 • Seafile WebDAV arayüzü, Seafile'ı Documents 、 GoodReader gibi birçok mobil uygulama ile entegre etmek ve dosyalara erişmelerini sağlamak için kullanılabilir.

 • Seafile ayrıca 3. taraf uygulamalarla entegrasyon için HTTP tabanlı REST API sağlar.